Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klerik je mistrem meče, ale navíc se zabývá léčením zranění a nemocí. Nosí s sebou bylinky a kouzelné amulety pokryté runami, jenž mají zastavovat krvácení nebo hojit rány. V jeho vybavení najdete i různě zakřivené nožíky a jiné náčiní, které ovšem neslouží k ničemu jinému než k drobným operacím. Klerik stojí pevně na straně dobra a svoje znalosti získal v klášteře, kde jej mniši naučili základy léčení a bílé magie. Je to sice možná paradox, ale v zájmu dobré věci se z něj stává nelítostný zabiják. Jeho odznakem je kříž.

Jak taktizovat za klerika?

Klerikova armáda je položená na zem. Je to jedno z nejsnáze hratelných povolání ve hře, takže jej mohu doporučit začátečníkům. Klerik je povolání náročné na manu, proto stavte dostatek magických věží a speciální budovy na manu. Peníze (při plné vytrénovanosti cca 120k zlata) vám bude zvyšovat kouzlo "Láska". Žádná horentní suma, ale potěší :-)

Jednotky:

Štítonoš -pozemní bojová jednotka, lze ji použít na nižších silách jako klamný štít na počet, ale většina kleriků tuto jednotku nepoužívá.

Kopitník - pozemní bojová jednotka, kterou klerik používá ke štítování na počet od začátku do konce hry

Mnich - pozemní střelecká jednotka, slabá, ale do armády si ji narekrutovat můžete. V začátcích možná bude problém uštítovat ji na počet (hlavně po několika obranách)

Křižák - pozemní bojová jednotka s pohyblivostí 2 vhodná ke štítování na DMG aPWR než začnete používat paladina.

Apoštol- letecká bojová jednotka vhodná jako předskokan

Anděl- letecká bojová jednotka s pohyblivostí 2, vhodná jako předskokan před křižáky.

Zealot- nejlepší klerikův pozemní střelec, nedílná součást vaší armády

Paladin- pozemní bojová jednotka, je dobré ji co nejdříve začít používat jako štít na DMG a PWR

Archanděl - letecká střelecká jednotka, spolu se zealoty nejlepší klerikovi střelci

Co klerik a jeho kouzla?

Pozehnání - bojové kouzlo, které je dobré používat do prvního kola. Než budete mít ostatní kouzla, můžete jej trénovat a posílat do všech čtyř bojových kol 

Mše svatá - bojové kouzlo, vynikající do druhého a třetího bojového kola

Osvícení - bojové kouzlo, někteří klerikové jej používají ve čtvrtém bojovém kole. Převede část jedné nepřátelské jednotky na vaši stranu. Nejlepší výsledky jsou samozřejmě proti jednotce o velké síle :)

Vzkříšení - bojové kouzlo, bohužel jde sesílat pouze ve čtvrtém kole a proto se trénuje pomalu....kdo to dotáhne nad 70% tak si stěžovat určitě nebude :o)

Uzdravení - bojové kouzlo, příliš se nepoužívá

Růženec - bojové kouzlo, příliš se nepoužívá

Andělská jízda - magický útok, nepřátele nezničí, ale taky nepotěší :o) 

Láska - kouzlo s platností pouze na sesilatele, trénujte, dost vám pomůže. 

Svěcení zbraní - zvýší DMG