Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mágové jsou mistry magických umění, a proto jsou jejich kouzla nejsilnější. Našli vyžití v tvůrčí a mentální magii. Do své armády rekrutují všelijaké obludy a nestvůry, jež si většinou sami vytvořili. Na ostatní povolání se dívají s nadhledem - ale nepodceňují je. Říká se o nich, že pochopili smysl všeho dění ve světě. Je jen na nich samotných, na kterou stranu se postaví. A jen tak na okraj, termín mág a magie je patrně odvozen z perského slova, které znamená “moc” nebo “velikost”, podobně v latině magnus znamená velký, v řečtině megas mocný, v sanskrtu “maha” znamená moc.

Jak bojovat?

Mág má dvě možnosti. Stavět armádu pozemní (kombinovanou) a nebo leteckou. Před úpravou jednotek byla pro mága výhodnější armáda letecká, poněkud jednotvárná, ale kvalitní. Na nižší sílu je použitelná i nyní. Na vyšší síle je lepší stavět armádu pozemní kvůli vysokému manovému upkeepu leteckých jednotek - nebo kvůli mnohdy neúspěšnému nakupování drahých leteckých střeleckých jednotek v aukci. Myslím, že mág ve vzduchu je jedno z nejsnáze hratelných povolání (ne nejlepší :-)) ve hře, proto pokud nemáte chuť piplat se se skladbou armády nebo nemáte na hraní dost času, zkuste si do vzduchu položeného mága zahrát. Na některých Branách je stavěna protiletecká armáda (proti vašim jednotkám má i tu výhodu, že všechny Bránové jednotky mají zkušenost 100%), proto je budete muset dávat buď z větší síly než pozemkáři a nebo jednoduše na tyto Branky "slezete s mágem na zem".

Armáda:

Kobold - pozemní bojová jednotka, která se hodí v začátcích (pokud postavíte pozemního mága) jako klamný pozemní štít na počet, má vysoký rekrut a moc nestojí.

Mámení - v začátcích slušná úderná letecká bojová jednotka v kombinaci právě s kouzlem Berserk, později předskokan ke gargoylům a klamný cíl na počet

Kulový blesk - slabá letecká střelecká jednotka, kterou budete do armády rekrutovat, protože žádnou jinou LSku krom mystry nemáte. Pozor ale na štítování na počet.

Gargoyl - jeden z nejlepších leteckých štítů ve hře. Zaštítujete s ním počet, sílu i DMG

Železná panna - kvalitní pozemní štít, pokud postavíte mága na zem, je dobré štítovat touto jednotkou počet i DMG.

 Čaroděj - pozemní střelecká jednotka, kterou do armády budete rekrutovat, pokud posadíte mága na zem, protože jinou pozemní střeleckou jednotku nemáte.

Zlatá panna - pozemní bojová jednotka, na nižších silách je dobrý předskokan, na vyšší se dá použít jako štít.

Mystra - jedna z nejlepších leteckých střeleckých jednotek, pokud budete se svým mágem ve vzduchu, mystry nesmí chybět.

Titán - stejně jako zlatá panna, ale lepší :o)

Co mágova kouzla?

 Časový posun - bojové kouzlo, možná kola: 1-2-3, zvyšuje iniciativu všech jednotek, příliš se nevyužívá

Spánek - bojové kouzlo, možná kola: 3-4, snižuje iniciativu nejslabších stacků, příliš se nevyužívá Jasnozřivost - bojové kouzlo, možná kola: 2-3-4, sníží zaštítování podpor nepřítele, máte potom větší šanci vést útok na nepřítelovo podpory, hodí se, když má nepřítel v podporách jeden velký singlstack

Berserk - bojové kouzlo, možná kola: 1-2, výborné kouzlo na první bojové kolo, zvyšuje pohyblivost jedné jednotky na 2, z titánů dělá neuvěřitelnou údernou sílu, pokud máte hydry, tarásky a podobně, vyplatí se na ně kouzlit Berserk i ve druhém kole

Uhranutí - bojové kouzlo, možná kola: 3-4, Allkill, místo zranění snižuje nepřátelským jednotkám zkušenost. Nepříjemný může být akorát backfire, ale za ten risk to stojí. Trénujte jak se dá, nepřátelé budou vaše uhrančivé oči milovat :-)))

Lenost - magický útok, který má hráče odnaučit skblictví a lakomství. Úspěšně seslaná vytrénovaná Lenost už naštvala nejednoho milionáře :-) Množství zmizelého zlata je závislé také na Vaší aktuální síle a na síle nepřítele, na kterého sesíláte

Panická hrůza - bojové kouzlo, možná kola: 2, další z výborných mágových bojových kouzel, trénujte a sesílejte! Nepřítelovo jednotky v hrůze opuští bojiště, odkouzlí až 50% stacku

Koncentrace - kouzlo s platností pouze na sesilatele a nutno dodat, že se bez něj neobejdete, proto hned za pátou Bránou začněte sesílat o sto šest.

Přání - pokud zrovna nesesíláte Koncetraci nebo kouzla magické ochrany, sesílejte si Přání, protože vám přidá tahy. A tahy, to jsou v MAčku valuty! :-)